Zima w Saas-Fee, atrakcje – narty, kolejki, sanki i górskie wędrówki

Zima w Szwajcarii to magiczna pora, której wielu chce doświadczyć. Podróże w tym okresie skupiają się przede wszystkim na wypadach narciarskich oraz uprawianiu innych śnieżnych sportów. Jeden z najpopularniejszych kurortów w Szwajcarii, czyli Saas-Fee to natomiast miejsce idealne nie tylko dla miłośników białego szaleństwa. Znajdziemy tutaj mnóstwo propozycji dla każdego, kto chce zagubić się w pięknie śnieżnej bajki. Zima w Saas-Fee oferuje mnóstwo atrakcji – od górskich wędrówek, przez kilkunastokilometrowe szusowanie na sankach, po wjazdy kolejkami w malownicze miejsca. Pozwól, że zabiorę Cię do legendarnego już zimowego Saas-Fee.

Saas-Fee zima, zima w Saas-Fee, Saas-Fee atrakcje, Saas-Fee narty, co warto zobaczyć w Saas-Fee
Panorama Saas-Fee z okolic górskiej chaty Alpenblick.

Gdzie znajduje się Saas-Fee?

Miejscowość Saas-Fee zlokalizowana jest w południowej Szwajcarii, tuż nieopodal granicy z Włochami. Administracyjnie jest ona częścią kantonu Valais / Wallis. Saas-Fee leży w głębokiej dolinie Saastaal i jednocześnie jest najwyżej położone spośród wszystkich miejscowości tej doliny. Sama Saastal odchodzi na południowy-wschód od Vispertaal, która jest z kolei południową odnogą słynnej Doliny Rodanu. Miejscowość Saas-Fee znajduje się na wysokości ponad 1798 m n.p.m., zaś jej otoczenie jest niezwykle spektakularne.

Tradycyjna zabudowa Saas-Fee.

Wioskę otaczają strzeliste góry Alp Pennińskich, z których aż 18 przekracza wysokość 4000 m n.p.m. To właśnie stąd możemy przyglądać się m.in. drugiemu najwyższemu szczytowi Szwajcarii i jednocześnie najwyższemu położonemu całkowicie w jej granicach – Dom (4545 m n.p.m.). Po zachodniej stronie pokrytej lodowcami grani Alp znajduje się popularny Zermatt. To właśnie z uwagi na lokalizację zima w Saas-Fee jest niezwykle urokliwa.

Saas-Fee zima, zima w Saas-Fee, Saas-Fee atrakcje, Saas-Fee narty, co warto zobaczyć w Saas-Fee
Wschód słońca nad lodowcem Feegletscher.

Najbliższymi miastami, z których dojedziemy do Saas-Fee komunikacją publiczną są Visp, Brig, a także Sion – uważany za szwajcarską stolicę Alp.

Jak dojechać do Saas-Fee zimą?

Zima w Saas-Fee jest zdecydowanie warta doświadczenia. Lokalizacja miejscowości ma ogromne plusy – otoczenie gór daje poczucie wolności i swobody, panuje tu głęboka, sielska cisza. Sam dojazd nie jest trudny – zarówno komunikacją zbiorową, jak i własnym samochodem. Podczas moich podróży po Szwajcarii wybieram zawsze niezawodny transport publiczny. Do Szwajcarii docieram natomiast samolotem. Linie lotnicze Swiss oferują połączenia z kilku polskich miast: Warszawy, Krakowa, Gdańska i Wrocławia. Loty są krótkie, bardzo wygodne i bardzo widokowe. Po dotarciu na lotnisko w Zurychu wystarczy znaleźć peron i wsiąść do odpowiedniego pociągu, zaś odnalezienie połączeń do miejsc docelowych ułatwia znacznie aplikacja mobilna SBB Mobile. Oprócz znalezienia wielu przydatnych informacji m.in. o rozkładach, zakupicie w niej także bilety.

Saas-Fee zima, zima w Saas-Fee, Saas-Fee atrakcje, Saas-Fee narty, co warto zobaczyć w Saas-Fee
Zimowa panorama doliny Saastal z Saas-Fee.

Podróż z lotniska w Zurychu (Zürich Flughafen) do Saas-Fee (Saas-Fee, Busterminal) trwa około 3h 20 min. Na trasie znajdują się przesiadki, jednak nie są one długie i gwarantują spokojną oraz komfortową podróż. Przykładowo możemy wybrać połączenie pociągiem z lotniska w Zurychu do Visp, skąd przesiadamy się w autobus linii B511 dowożący nas do zimowego Saas-Fee.

Dom
Szczyt Dom górujący nad Saas-Fee.

Podróże po Szwajcarii znacznie ułatwia Swiss Travel Pass. Jest to bilet, który dostępny w różnych wariantach pozwala nam na nielimitowane przejazdy pociągami, autobusami, statkami i transportem miejskim. Co więcej, Swiss Travel Pass gwarantuje darmowy wstęp do ponad 500 muzeów oraz zniżki na kolejki górskie. O szczegółach pakietu, w tym cenach i wariantach, dowiecie się na polskiej stronie Switzerland Tourism.

Saas-Fee meleksy
Meleksy to podstawowy środek transportu w Saas-Fee.

Zastanawiając się nad dojazdem zimą do Saas-Fee warto rozważyć przyjazd komunikacją publiczną. Warto wiedzieć, iż miejscowość jest jedną z 11 szwajcarskich wiosek, które wyłączone są z ruchu samochodowego. Oczywiście nie oznacza to, że będziemy mieli kłopot w dotarciu tutaj własnym autem. Tuż przy wjeździe do Saas-Fee znajdują się wielopoziomowe parkingi, gdzie ze spokojem można pozostawić samochód na czas wizyty.

Poranek nad Saas-Fee.

Wszelkie informacje dotyczące parkingu w Saas-Fee znajdziecie na ich stronie internetowej. Pobyt w zimowym Saas-Fee zdecydowanie ułatwi też SaastalCard, która gwarantuje wiele zniżek i benefitów.

Zima w Saas-Fee – atrakcje nie tylko dla narciarzy.

Zimowe Saas-Fee atrakcje posiada bardzo zróżnicowane i niezwykle ciekawe. Miejscowość jest genialną propozycją do podróży w różnych porach roku. Zima w Saas-Fee to natomiast esencja szwajcarskiej śnieżnej bajki. O ile sama miejscowość jest legendarnym kurortem narciarskim cieszącym się dużą sławą i renomą ze względu na rozwiniętą infrastrukturę, o tyle dosłownie każdy miłośnik zimy znajdzie tutaj coś dla siebie i spędzi tu niezapomniane chwile.

Saas-Fee zima, zima w Saas-Fee, Saas-Fee atrakcje, Saas-Fee narty, co warto zobaczyć w Saas-Fee
Panorama czterotysięczników ze szczytem Dom (4545 m n.p.m.) w centrum.

W Saas-Fee możemy korzystać z licznych kolejek, które wwiozą nas wysoko nad zabudowania wioski. Ponad dachami domów mamy szansę spędzić tu również nocleg – w jednej z malowniczo położonych górskich chat. Przejedziemy się tu najwyżej na świecie zbudowanym podziemnym funicolarem. Udamy się też w niezapomniane wędrówki, oglądając krajobrazy, które o wschodach i zachodach słońca zapadają głęboko w pamięci.

Nocleg w górskiej chacie – zima w Saas-Fee w najlepszym wydaniu.

Wyobraź sobie głęboką ciszę, ośnieżone ścieżki i wygładzone od wiatru stoki. Dodaj do tego alpejskie giganty czuwające niestrudzenie ponad białymi dachami budynków śpiących w dolinie. A, no i kolory na niebie, płonące wschodem chmury, dające złudzenie ogrzania skóry ściągniętej gryzącym mrozem. Tak wyglądają poranki ponad Saas-Fee. Nocleg w drewnianej chacie tuż pod górną granicą lasu to doświadczenie, które zdecydowanie warto przeżyć.

Saas-Fee zima, zima w Saas-Fee, Saas-Fee atrakcje, Saas-Fee narty, co warto zobaczyć w Saas-Fee
Górska chata Alpenblick nad zimowym Saas-Fee.

Jednymi z największych atrakcji Saas-Fee są właśnie noclegi w górskich chatach. Podczas mojej zimowej wizyty miałem przyjemność spędzić dwie noce w chacie Alpenblick. Obiekt działa na codzień przede wszystkim jako restauracja serwująca wyśmienite szwajcarskie dania. Chętni mogą natomiast spędzić tutaj niezapomniane noce. Na piętrze budynku mieści się 10-osobowy pokój, wyposażony w niesamowicie wygodne materace! Należy jednak pamiętać, iż w tego typu chatkach położonych w specyficznych lokalizacjach nie ma z reguły prysznica. Nie powinno to jednak stanowić problemu w przypadku krótkiego pobytu – widoki wynagradzają tu wszystko!

Saas-Fee zima, zima w Saas-Fee, Saas-Fee atrakcje, Saas-Fee narty, co warto zobaczyć w Saas-Fee
Świt nad Saas-Fee fotografowany z tarasu górskiej chaty Alpenblick.

Nocując w chacie Alpenblick mamy okazję nie tylko do doświadczenia jednej z najpiękniejszych atrakcji Saas-Fee, ale także skosztowania pysznego jedzenia. Śniadania oferowane tutaj są prawdziwie szwajcarskie – królują sery, wędliny, pieczywo i dżemy, wysokiej jakości naturalnie. Wśród posiłków wieczornych warto wymienić przepyszne fondue i raclette, które są prawdziwą ucztą dla zmysłów.

Saas-Fee zima, zima w Saas-Fee, Saas-Fee atrakcje, Saas-Fee narty, co warto zobaczyć w Saas-Fee
Księżycowa zimowa noc przed chatą Alpenblick w Saas-Fee.

Wielką zaletą nocowania w tak odosobnionym miejscu, do którego właściwie nie tak trudno się dostać jest sielski odpoczynek. Trasa z Saas-Fee do chaty Alpenblick zajęła bowiem ok. 40 min – 1,1 km – 220 m pod górę. Chatka zlokalizowana jest w miejscu umożliwiającym wędrówki zarówno na nartach biegowych, rakietach śnieżnych, jak i w tradycyjnym obuwiu.

Saas-Fee zima, zima w Saas-Fee, Saas-Fee atrakcje, Saas-Fee narty, co warto zobaczyć w Saas-Fee, Allalinhorn
Poranne światło na Allalinhornie obserwowane z okolic chaty Alpenblick.

Noc w otoczeniu sosnowego lasu i płonących o poranku szczytów kosztuje tu 50 CHF, zaś sama chatka otwierana jest od 8 czerwca. Warto jednak napisać z zapytaniem o możliwość spędzenia tam nocy poza terminem oficjalnego sezonowego startu.

Metro Alpin: Mittelallalin i lodowce – jedna z największych atrakcji Saas-Fee.

Metro Alpin to zdecydowanie jedna z największych atrakcji Saas-Fee, dostępna dla odwiedzających również zimą. Jest to najwyżej na świecie zbudowana podziemna kolej, działająca na zasadach funicolara. Prowadzi ona do również najwyżej na świecie zbudowanej obrotowej restauracji – Drehrestaurant Allalin, znajdującej się na wysokości niemal 3500 m n.p.m. Posiłki konsumowane tutaj z pełnymi, 360-stopniowymi panoramami smakują wybitnie! Szczególnie przepyszne rösti.

Saas-Fee zima, zima w Saas-Fee, Saas-Fee atrakcje, Saas-Fee narty, co warto zobaczyć w Saas-Fee
Panorama z Mittelallalin.

Samo Metro Alpin otwarto w 1984 roku. Łączy ono stację kolei gondolowej Längfluh ze stacją Mittelallalin, położoną tuż przy lodowcach, u stóp ulubionej przez mieszkańców wioski góry – Allalinhorn (4027 m n.p.m.). To podziemne metro liczy 1749 m długości, a różnica wysokości między stacjami wynosi 476 m.

Lodowiec
Fragmenty lodowca nad Saas-Fee.

Wjazd najwyżej na świecie zbudowanym metrem to atrakcja sama w sobie, jednak to panoramy rozpościerające się z Mittelallalin są zdecydowanie czymś, co warto zobaczyć w Saas-Fee zimą. Jak na dłoni mamy tu liczne 4-tysięczniki, na czele ze szczytami Dom, Allalinhorn, Alphubel, Täschhorn i Lenzspitze. Widoki sprzed restauracji są naprawdę majestatyczne!

Saas-Fee zima, zima w Saas-Fee, Saas-Fee atrakcje, Saas-Fee narty, co warto zobaczyć w Saas-Fee
Panorama z Mittelallalin.

Mittelallalin jest też popularnym miejscem wśród narciarzy. Znajduje się tutaj trasa „Panorama”, którą narciarze lub snowboardziści zjadą wprost do Saas-Fee. Liczy ona aż 14 km długości i ok. 1700 m różnic wysokości.

Saas-Fee zima, zima w Saas-Fee, Saas-Fee atrakcje, Saas-Fee narty, co warto zobaczyć w Saas-Fee
Panoramy z Mittelallalin.

Ale atrakcji jest tutaj więcej. Odwiedzając Mittelallalin mamy przyjemność przyglądać się masywnym lodowcom, które otaczają grań ze stacją. Są nimi lodowce Hohlaubgletscher oraz rozległy Feegletscher.

Mittlelallalin
Saas-Fee, Mittelallalin
Saas-Fee, Mittelallalin

Lodowce te są spektakularnie piękne i wraz z bryłami lodu oraz szczelinami tworzą niezwykłe pejzaże. Krajobrazy obejmują nawet północnowłoską dolinę Padu oraz góry kantonu Ticino.

Saas-Fee
Panorama z Mittelallalin.

Przy górnej stacji mamy też możliwość odwiedzin największej groty lodowcowej na świecie. Jej kubatura osiąga 5500 m3, a komnaty i tunele zmieniono w lodowcową galerię sztuki.

Saas-Fee zima, zima w Saas-Fee, Saas-Fee atrakcje, Saas-Fee narty, co warto zobaczyć w Saas-Fee
Grota lodowcowa na Mittelallalin.

Stąd też startują wędrówki na szczyt Allalinhorn (4027 m n.p.m.) – jednego z najprzystępniejszych do zdobycia czterotysięczników. Jest to natomiast zdecydowanie propozycja na lato.

Kolejki w Saas-Fee: stacja Längfluh i podziwianie lodowców.

Zima w Saas-Fee to świetny czas do odbywania górskich wędrówek, jednak w śnieżnych miesiącach znacznym ułatwieniem zwiedzania są tu kolejki. Kolejek gondolowych, szynowych i wyciągów znajdziemy w regionie Saas-Fee aż 22, a jedna z nich wjeżdża z miejscowości do stacji Längfluh.

Saas-Fee zima, zima w Saas-Fee, Saas-Fee atrakcje, Saas-Fee narty, co warto zobaczyć w Saas-Fee
Panoramy ze stacji kolejki gondolowej Längfluh w Saas-Fee.

To z niej wyrusza Metro Alpin, ale i tutaj podziwiać możemy alpejską potęgę. Längfluh to świetne miejsce do oglądania form lodowcowych i panoramy miasta.

Saas-Fee zima, zima w Saas-Fee, Saas-Fee atrakcje, Saas-Fee narty, co warto zobaczyć w Saas-Fee
Panoramy z okolic stacji kolei gondolowej Längfluh.

Od grudnia do kwietnia wyruszają stąd wycieczki po lodowcu, w których również możemy wziąć udział. Mowa tu oczywiście o wyjściach z przewodnikiem, odpowiednio przeszkolonym, posiadającym licencję i znającym zasady bezpieczeństwa.

wędrówki po lodowcu w Saas-Fee
Wędrówka po lodowcu w Saas-Fee.

Również na tej stacji w restauracji Bergrestaurant Längfluh zjemy wyśmienite dania z wyśmienitymi panoramami za oknem.

Morenia i Plattjen – zimowe atrakcje Saas-Fee nie tylko dla narciarzy.

Znajdujące się ponad zabudowaniami Saas-Fee stacje kolejek Morenia oraz Plattjen to kolejne popularne wśród narciarzy miejsca. Na całym obszarze miejscowości znajdziemy ok. 100 km świetnie przygotowanych i utrzymanych tras narciarskich, jednak zima w Saas-Fee to nie tylko śnieżne sporty. Stacje kolejek Morenia i Plattjen to świetne punkty widokowe, które warte są odwiedzin.

Saas-Fee zima, zima w Saas-Fee, Saas-Fee atrakcje, Saas-Fee narty, co warto zobaczyć w Saas-Fee
Stacja kolei gondolowej Morenia nad Saas-Fee i trasa narciarska.

Spacerując wokół stacji możemy przyglądać się czterotysięcznikom i lodowcom, które wyglądają spod warstwy świeżego, sypkiego śniegu.

Zimowe wędrówki górskie w Saas-Fee.

Saas-Fee zimą to kraina z bajki. Oczywiście w porównaniu do lata opcje wędrówkowe są tutaj nieco okrojone, jednak odwiedzającym udostępniono w regionie dziesiątki kilometrów szlaków wędrownych. Można spacerować po nich w tradycyjnym obuwiu, rakietach śnieżnych lub na nartach biegowych. Gwarantują one zapierające dech w piersiach widoki.

Saas-Fee
Zimowy górski szlak wędrowny w Saas-Fee.

Podczas mojego pobytu zima w Saas-Fee spacerowałem przede wszystkim w okolicy górskiej chaty Alpenblick. Wyruszyłem stamtąd na wschód słońca w kierunku stacji wyciągu Hannig, gdzie oglądałem i fotografowałem góry o poranku. Trasa nie jest trudna, zimą to wyratrakowana droga, po której bardzo wygodnie się spaceruje.

Wschód słońca nad Saas-Fee zimą
Wschód słońca nad Saas-Fee zimą z okolic Hannig.

Przed wybraniem się w góry należy jednak śledzić komunikaty oraz prognozy pogody. W tak niecodziennym dla nas terenie koniecznym jest stosowanie się do komunikatów, aby uniknąć jakiegokolwiek zagrożenia. Propozycje wędrówkowe oraz ich opisy znajdziecie na stronie internetowej Saas-Fee: trasy dla rakiet śnieżnych, tradycyjne trasy wędrówkowe.

Saas-Fee zima, zima w Saas-Fee, Saas-Fee atrakcje, Saas-Fee narty, co warto zobaczyć w Saas-Fee
Wschód słońca w Saas-Fee zimą z okolic Hannig.

Świetną propozycją na wieczorne spacery są wędrówki przy świetle pełni księżyca. Biały śnieg odbija wtedy księżycowy blask, a krajobraz wydaje się dosłownie świecić bladym światłem. Wygląda to zachwycająco!

Saas-Fee zima, zima w Saas-Fee, Saas-Fee atrakcje, Saas-Fee narty, co warto zobaczyć w Saas-Fee
Księżycowa noc przy chacie Alpenblick w Saas-Fee.

Ciekawą opcją jest także spacer z pochodniami. W trakcie mojego pobytu wybrałem się na taką krótką wędrówkę z centrum miejscowości do tradycyjnej, uroczej drewnianej restauracji Waldhüs Bodmen na pyszną kolację.

Spacer z pochodniami w Saas-Fee
Nocny spacer z pochodniami w Saas-Fee.

Zimowych górskich wędrówek z panoramami w Saas-Fee naprawdę nie da się zapomnieć!

Wschody i zachody słońca zima w Saas-Fee.

Wśród największych atrakcji Saas-Fee zimą koniecznie trzeba wyróżnić wschody i zachody słońca. Wiadomo, iż każdy wschód i zachód z płonącym od niskiego słońca niebem jest piękny i to o każdej porze roku. Jednak to właśnie zimowe poranki i wieczory, podczas których kolory odbijają się od ośnieżonych gór są zupełnie wyjątkowe.

Saas-Fee zima, zima w Saas-Fee, Saas-Fee atrakcje, Saas-Fee narty, co warto zobaczyć w Saas-Fee
Wschód słońca nad Allalinhorn w Saas-Fee.

W Saas-Fee znajdziecie kilka miejsc, w które warto wyruszyć z aparatami i statywami. Ja fotografowałem przede wszystkim przy górskiej chacie Alpenblick oraz górnej stacji wyciągu Hannig, a także na Kreuzboden nad sąsiednią Saas-Grund.

Saas-Grund
Późne popołudnie nad Alpami, panorama z Kreuzboden w Saas-Grund.

Zima w Saas-Fee dzięki obfitym opadom śniegu sprzyja fotografom. Dolina, w której znajduje się miejscowość jest głęboka, co stanowi utrudnienie dla światła słonecznego, ale jednocześnie wysokie szczyty i strome stoki pokryte białym puchem nabierają intensywnych kolorów, co wygląda bardzo wdzięcznie w kadrach.

Saas-Fee
Wschód słońca obserwowany z okolic górskiej chaty Alpenblick w Saas-Fee.

Samo przeżywanie wschodów i zachodów słońca w otoczeniu Alp Pennińskich, a także kompletnej ciszy to unikatowe momenty, będące kwintesencją górskiego spokoju.

Sanki, lodowe wspinaczki i narty w Saas-Fee.

Pisząc o atrakcjach zimy w Saas-Fee nie można nie wspomnieć nieco więcej o tych, po które przede wszystkim przyjeżdżają tu goście. Mowa oczywiście o sportach zimowych, w tym nartach, snowboardzie, sankach i wspinaczkach lodowych, z których słynie region.

Lodowiec Feegletscher
Lodowiec Feegletscher nad Saas-Fee.

Jak już wspomniałem w Saas-Fee znajdziecie 22 wyciągi wwożące miłośników białego szaleństwa na genialnie przygotowane stoki i trasy narciarskie. Tych w samej miejscowości jest ok. 100 km, zaś w całym regionie narciarskim ok. 150 km. W Saas-Fee wprost na trasy wjedziemy m.in. na stacjach kolejek Mittelallalin, Längfluh, Plattjen oraz Morenia. Ski passy możliwe tu do wykupienia oferowane są w różnych wariantach, natomiast szczegóły i ceny możecie podejrzeć na stronie Saas-Fee w zakładce „Ski passes„.

Saas-Fee zima, zima w Saas-Fee, Saas-Fee atrakcje, Saas-Fee narty, co warto zobaczyć w Saas-Fee
Narciarz przy stacji Morenia w Saas-Fee.

Jeśli natomiast tak, jak ja nie jeździcie ani na nartach ani na desce, a chcielibyście spróbować zimowych aktywności to mam dla Was propozycję. Tuż obok Saas-Fee znajduje się miejscowość Saas-Grund, do której można dojechać autobusem w kilka minut, zaś powyżej niej miejsce nazwane „Kreuzboden”. Kreuzboden to teren narciarski oferujący także… zjazdy na sankach! I to nie byle jakie. Trasa saneczkarska liczy aż 11 kilometrów i oferuje naprawdę cudowne widoki. Z resztą zobaczcie je sami na poniższym klipie.

@bieganski

W drugą połowę tygodnia wjeżdżam naturalnie – po szwajcarsku, na czerwonych skankach, no bo czerwone najszybsze! #saasfee

♬ Dreams (2004 Remaster) – Fleetwood Mac

Saas-Fee to także popularny cel dla lodowych wspinaczy. Oprócz wspinaczki po naturalnych lodowych ścianach lodowców i lodospadach mogą oni wziąć też udział w Mistrzostwach Świata w Lodowej Wspinaczce. Odbywają się one z końcem stycznia wewnątrz wielopoziomowego garażu, gdzie instalowane są w tym celu specjalne lodowe tory wspinaczkowe.

Lodowiec Feegletscher
Lodowiec Feegletscher.

Odwiedzając samo Saas-Fee możemy też wziąć udział w zimowej wspinaczkowej wycieczce w przecinającym miejscowość głębokim kanionie.

Zima w Saas-Fee – czy warto odwiedzić region?

Dotychczas w Szwajcarii zimą byłem jedynie raz i ten jeden raz zupełnie mnie zachwycił. Wysoko w górach śniegu było sporo, co pozwoliło mi dosłownie przenieść się do zimowej bajki. Atrakcje Saas-Fee zimą to przede wszystkim korzystanie z naturalnego bogactwa tej wyjątkowej pory roku, a spędzanie czasu wśród alpejskich kolosów i rozległych lodowców, które o poranku podświetlane są kolorami wschodu, a w nocy odbijają blask księżyca to niezapomniane przeżycie.

Mittelallalin
Rzadkie polarne chmury stratosferyczne widziane z Mittelallalin.

Zima w Saas-Fee to kwintesencja tego, co wyobrażamy sobie próbując zdefiniować idealne ferie. Niewątpliwą zaletą miejscowości jest wyłączenie jej z ruchu samochodowego, a to dodatkowo wprowadza poczucie sielskości i bezpośredniości w obcowaniu z naturą. Potężną naturą, która fascynuje, zachwyca i zachęca do powrotów. Może to właśnie lato będzie dobrą okazją do ponownych odwiedzin Saas-Fee.

Saas-Fee
Poranek nad Saas-Fee.

2 thoughts on “Zima w Saas-Fee, atrakcje – narty, kolejki, sanki i górskie wędrówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *