O mnie

Patryk Biegański
st_experte__en_23_24

Fotografią zajmuję się od 2014 roku. Podczas mojej przygody z tą dziedziną sztuki miałem okazję odwiedzić wspaniałe fotogeniczne miejsca oraz interesujące kulturowo obszary. Powiązanie fotografii z podróżami daje mi motywację do planowania i wyruszania w znane i nieznane mi dotąd obszary. Fotografuję zarówno krajobraz naturalny, jak i miejski. Uwielbiam przechadzać się pustymi ulicami o późnych nocnych i wczesnych porach, witać dni na szczytach gór oraz żegnać je nad morskim bezkresem. Uwielbiam czuć przy tym wolność – wolność tworzenia i poczucie oderwania choć na chwilę od rzeczy niższej rangi.

Swoją pasję do poznawania świata rozwijałem podczas studiów geograficznych. Jako fotograf krajobrazu staram się uwieczniać w kadrach fascynujące mnie miejsca i momenty, natomiast jako geograf rozumieć i uważniej spoglądać na ich genezę oraz charakter, głębiej analizować rzeczywistość, w której się znajduję.

Współpracuję m.in. z Narodową Organizacją Turystyczną Szwajcarii – Switzerland Tourism przy promocji szwajcarskich regionów oraz miastem Wilno i organizacją GoVilnius, a także producentem sprzętu fotograficznego Sigma. Jestem ambasadorem marki Marumi. Prowadzę bloga podróżniczego oraz współorganizuję wyprawy fotograficzne.

W swoich pracach staram się zawierać emocje towarzyszące mi podczas plenerów. Uwielbiam zabawę kolorami, które pomagają mi osiągać satysfakcjonujące efekty. Zdarza się, że na pewne okoliczności patrzę przez pryzmat baśni i legend, co pozwala mi dostrzegać w chwilach nieco więcej mistycyzmu, a to bywa dla mnie silną inspiracją.

W S P Ó Ł P R A C E
Patryk Biegański współprace