Recenzja plecaka fotograficznego K&F Concept (KF13.044)

Recenzja plecaka fotograficznego K&F Concept (KF13.044)

W ostatnim czasie miałem przyjemność testować plecak fotograficzny wchodzącej na rynek polski firmy K&F Concept.

Na samym początku chciałbym wspomnieć o tak zwanym “pierwszym wrażeniu” – wizualnie prezentuje się naprawdę elegancko!

Na stronie produktu można dowiedzieć się ważnych informacji, dotyczących między innymi pojemności, co jest jedną z kluczowych cech tego typu produktów. Sporą przestrzeń wewnętrzną można wywnioskować z tabeli poniżej prezentującej przykładowe elementy mieszczące się w plecaku:

Atutem są elastyczne, a zarazem solidne przegrody, które można dostosowywać do własnych wymogów. Możliwe jest także zupełne wyjęcie ich pozwalające na bardziej uniwersalne wykorzystywanie plecaka, np. w celach stricte turystycznych.

Plecak sprawdził się zarówno przy okazji wyjazdów w tereny naturalne, jak i miejskie. Główna część otwierana jest od strony pleców, co uniemożliwia dokonanie ewentualnej kradzieży zawartości podczas wyjścia w plener.

Pojemność, którą można regulować samodzielnie spełniła moje oczekiwania. W moim przypadku swobodnie do plecaka zmieściły się: korpus Nikon D810 wraz z obiektywem Nikkor 24-70 f/2.8 oraz Nikkor 35 mm f/1.8G, lampa Nikon SB-700 z nakładkami, 2 filtry nakręcane 77 mm, 2 ładowarki do akumulatorów, 5 akumulatorów, zestaw filtrów połówkowych Lee, portfel, czołówka oraz powerbank, karty SD. Warto zaznaczyć, że nie są one upchane w plecaku i z łatwością można dodać tam jeszcze kilka rzeczy (np. akumulatory do lampy, dodatkowy powerbank, dysk przenośny i inne).

Boczna ściana plecaka umożliwia dołączenie lekkiego statywu. Uchwyt jest stabilny, a dolna kieszonka wspomaga stabilizację, dzięki czemu statyw nie uderza o plecak podczas marszu. Nie ma również obaw, że wypadnie.

Niewątpliwą zaletą jest nieprzemakalność materiału, którą miałem “przyjemność” testować podczas rzęsistej wiosennej ulewy w Krakowie. Pozostawiłem go także na kilka minut w wilgotnym młodym zbożu. Plecak wewnątrz był zupełnie suchy.

Tył plecaka stworzony został tak, aby utrzymywał stabilność oraz przepuszczalność powietrza, dzięki czemu dłuższe wędrówki przy wyższej temperaturze nie sprawiają dyskomfortu spowodowanego poceniem się pleców. Prawidłowe umiejscowienie oraz wygodę użytkowania wzmacnia również pasek ściągający na klatce piersiowej.

Jedyną wadą, jaką dostrzegłem na tym etapie są jego wymiary – jest o 4 centymetry za długi w stosunku do wymiarów bagażu podręcznego wymaganych przez tanie linie lotnicze.

Po tygodniowym testowaniu produktu mogę zdecydowanie go polecić!
Z pewnością będę go chętnie używał podczas wypadów.
Pojemność, wytrzymałość, nieprzemakalność i elegancki dizajn jak dotąd mnie nie zawiodły i mam nadzieję, że potrwa to długo 🙂

Produkt można nabyć bezpośrednio pod tym linkiem:
https://pl.kentfaith.com/plecak-na-aparat/KF13.044_du%C5%BCy-plecak-do-aparatu-fotograficznego-dslr-do-fotografii-plenerowej-firmy-canon-nikon

Patryk Bieganski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *