Wyspy Owcze – wyprawa fotograficzna – lipiec 2024

Wyprawa fotograficzna

Wyspy Owcze

22-28 lipca 2024

Wyspy Owcze to fascynujący i niezwykle malowniczy archipelag. Zielone strzępy lądu miotane falami Atlantyku tworzą spektakularne krajobrazy, które zapadają w pamięci na zawsze. Niezwykła natura jest tu na wyciągniecie ręki i objawia się w postaci skalistych klifów wyrastających z głębin oceanu, malowniczych fiordów, tysięcy wodospadów oraz imponujących i strzelistych gór. Te krajobrazowe komponenty tworzą wprost perfekcyjne scenerie do fotograficznych plenerów i długich wędrówek.

Wycieczka na Wyspy Owcze, wyprawa fotograficzna Wyspy Owcze

Podczas wyprawy na Wyspy Owcze odwiedzimy najpiękniejsze miejsca archipelagu. Będziemy podziwiać i fotografować wschody oraz zachody słońca w osobliwych okolicznościach przyrody. Wybierzemy się z przewodnikiem na trekking pod efektowny łuk skalny Drangarnir, gdzie przyjrzymy się śpiącemu smokowi – wyspie Tindhólmur. Zdobędziemy najwyższy szczyt Wysp Owczych i korony duńskiej Slættaratindur (856 m n.p.m.).

Wyspy Owcze

Ponadto w ramach fotograficznej wycieczki na Wyspy Owcze odwiedzimy kilka uroczych wiosek (w tym Saksun i Gjógv) ze skandynawskimi domkami. Powędrujemy również nad majestatyczne jezioro Sørvágsvatn i sprawdzimy czy rzeczywiście “wisi” ono nad oceanem. Będziemy podziwiać ikoniczne wodospady Wysp Owczych, czyli Múlafossur i Fossá. Spędzimy cały dzień eksplorując magiczną wyspę Kalsoy i fotografując jedną z najpiękniej położonych latarni morskich na świecie.

Wyspy Owcze
Wyspy Owcze

Pojedziemy też malowniczą trasą do przepięknie położonej wioski Tjørnuvík. Odważni będą mogli wykąpać się w oceanie na czarnej plaży znanej tylko lokalnym mieszkańcom. Zabierzemy Was również do kilku sekretnych punktów widokowych!

Nie zabraknie podglądania codziennego życia puffinów, które na malutkiej wyspie Mykines tworzą największą kolonię maskonurów na świecie.

Wyprawa na Wyspy Owcze jest wyjazdem fotograficznym, dlatego w zależności od warunków pogodowych będziemy wstawali wcześnie, aby uchwycić w kadrach wschody słońca, przemierzali wyspy, by dotrzeć do ikonicznych miejsc na zachody. W trakcie tych 7 intensywnych dni odwiedzimy najpiękniejsze miejsca Wysp Owczych, które podczas poprzednich wizyt zachwyciły nas w pełni. Wspólnie będziemy rozwijać nasze umiejętności fotograficzne w terenie, dzielić się doświadczeniami oraz praktycznymi wskazówkami.

Nie zabraknie również bloku teoretycznego – podczas warsztatów fotograficznych na Wyspach Owczych przybliżymy uczestnikom podstawy i zaawansowane techniki fotografii krajobrazowej oraz przygotowanie do wyjścia w teren.

wyprawa fotograficzna na Wyspy Owcze, wycieczka na Wyspy Owcze

Wszelkie informacje dotyczące tego, co zabrać ze sobą na wyprawę fotograficzną na Wyspy Owcze uczestnicy otrzymają w specjalnie przygotowanym miniprzewodniku na fotowyprawę.

Po powrocie z foto wycieczki na Wyspy Owcze oferujemy zdalne konsultacje związane z obróbką zdjęć pozyskanych podczas wspólnych plenerów w dogodnych terminach.

wyprawa fotograficzna na Wyspy Owcze, wycieczka na Wyspy Owcze
wyprawa fotograficzna na Wyspy Owcze, wycieczka na Wyspy Owcze

Tym razem naszą bazą będzie przestronny dom znajdujący się w sielskiej miejscowości na zachodzie Wysp Owczych. Dom znajduje się w świetnej lokalizacji, która umożliwia swobodne poruszanie się po wyspach. Zbudowany jest nad brzegiem Atlantyku w sąsiedztwie pięknych klifów, które można oglądać z okien.

W obiekcie znajdują się dwie w pełni wyposażone kuchnie, przestrzenie wspólne i taras z widokami. Podczas wyprawy jesteśmy zakwaterowani w pokojach po 2 osoby. Obiekt posiada dwie łazienki z pralkami.

Po samych wyspach będziemy poruszać się dwoma kultowymi samochodami Land Rover Defender – Leonem i Ragnarem, które od lat przemierzają dzielnie zakątki Europy.

Wyspy Owcze
wyprawa fotograficzna na Wyspy Owcze, wycieczka na Wyspy Owcze
Wyspy Owcze

Zasady udziału w wyprawie fotograficznej na Wyspy Owcze

Koszt udziału w naszej 7-dniowej fotowyprawie na Wyspy Owcze: 6 800 PLN.

Liczba uczestników: 8 osób.

Cena zawiera:

• Elementy plenerowego warsztatu z fotografii krajobrazu oraz indywidualną konsultację, w tym konsultację obróbkową w formie indywidualnego warsztatu zdalnego po powrocie;
• 6 noclegów w chatce z widokiem na ocean z 5 pokojami (zakwaterowanie po 2 osoby w pokoju), w pełni wyposażoną kuchnią oraz dwiema łazienkami;
• Prom na Mykines w dwie strony oraz prom na Kalsoy w dwie strony;
• Koszt wycieczki z przewodnikiem na Drangarnir;
• Opłatę za przewodnika oraz opłatę hikingową na Mykines;
• Opłatę za wejście na optyczne jezioro;
• Odbiór z lotniska oraz transport autami marki Land Rover Defender podczas całej wyprawy;
• Koszt paliwa oraz opłaty drogowe;
• Ubezpieczenie podróżne;
• Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
• Możliwość darmowego testowania obiektywów od naszego partnera – Sigmy, które w miarę dostępności będą dopasowane do preferencji uczestników.

Cena nie zawiera:

• Biletów lotniczych.
• Wyżywienia na miejscu (preferujemy wspólne gotowanie w naszej kuchni – posiłków z widokiem na góry i ocean nigdy dość!).
• Innych kosztów niewymienionych w poprzednim punkcie.

Wyspy Owcze
Wyspy Owcze
wyprawa fotograficzna na Wyspy Owcze, wycieczka na Wyspy Owcze

Uczestnicy otrzymają dostęp do warsztatowej grupy na Facebooku, gdzie na bieżąco dzielimy się wskazówkami oraz poradami dotyczącymi przylotu na Wyspy Owcze, ekwipunkiem potrzebnym na fotowyprawę, a także prowadzimy luźne dyskusje – chcemy, aby nasz wyjazd był w pełni kumpelski i pozbawiony formalnych barier.

Szczegółowy program wyprawy fotograficznej na Wyspy Owcze, który otrzymają uczestnicy jest wypełniony zachwycającymi lokalizacjami i pejzażami. Będziemy odwiedzać je zależnie od warunków pogodowych i stopnia bezpieczeństwa.

Prowadzący warsztaty fotograficzne i organizatorzy wyprawy

Patryk Biegański, Julia Pylak

Julia Pylak i Patryk Biegański to doświadczeni fotografowie, którzy przemierzając różne zakątki świata chwytają w kadry wyjątkowe momenty i krajobrazy. Nie da się ukryć, że ciężko usiedzieć nam w jednym miejscu, a pasja, miłość wręcz do podróży i tworzenia zaprowadziła nas już w wiele nieoczywistych miejsc. Postanowiliśmy wspólnie pokazywać Wam najpiękniejsze obszary świata i przekazywać wiedzę fotograficzną, którą nabyliśmy na przestrzeni lat. Nasze działania docenili między innymi: Sony, Nikon, Sigma, Marumi, Switzerland Tourism, Mapify, GoVilnius, Nomadict, National Geographic oraz wiele innych.


Fotowyprawę na Wyspy Owcze organizujemy razem z naszymi przyjaciółmi – Olą i Bartkiem z biura podróży
Warsztat Przygód, autorami bloga podróżniczego The Vagabond.

Partnerami fotowyprawy i warsztatów fotograficznych na Wyspach Owczych są marki Sigma oraz Marumi.

Zapraszamy do wspólnej podróży!

Zgłoszenia i pytania prosimy wysyłać poprzez załączony poniżej formularz.