Warsztaty fotograficzne w Pieninach i na Spiszu: 9-12 maja

Warsztaty fotograficzne i podróżnicze

Pieniny i Spisz

9-12 maja 2024

Pieniny i Spisz są jednymi z najpiękniejszych regionów w Polsce i na Słowacji. To tutaj wiosną możemy oglądać cudowne panoramy ośnieżonych Tatr, które kontrastują z zieleniejącymi i kwitnącymi wzgórzami. Również tutaj możemy poczuć sielską atmosferę gór odzwierciedlającą spokój budzącego się z zimowego snu krajobrazu. Krajobrazu, który o każdej porze roku przyciąga rzesze fotografów. W terminie 9 – 12 maja 2024 również Wy możecie wziąć udział w pienińskich plenerach podczas wspólnego warsztatu fotograficznego w Pieninach i na Spiszu. W ramach wyjazdu nie tylko uwiecznicie w kadrach piękno górskiej wiosny, ale i znacznie rozwiniecie swoje umiejętności fotograficzne i podróżnicze podczas prowadzonych przez nas zajęć i prezentowanych prelekcji.

Warsztaty fotograficzne w Pieninach i na Spiszu

W trakcie majowych warsztatów fotograficznych w Pieninach i na Spiszu odwiedzimy najpiękniejsze miejsca regionu, zarówno po stronie polskiej, jak i słowackiej. W ciągu 10-letniej pracy nad kształtowaniem swojego warsztatu oraz doświadczenia odwiedziłem te krainy niezliczoną ilość razy, wędrując z aparatem po szlakach i bezdrożach. Z ogromną przyjemnością razem z Julią zabierzemy Was w miejsca zachwycające o wschodach i zachodach słońca.

Pieniny mgły

Wśród słynnych fotogenicznych miejsc, które zawiera program, odwiedzimy m.in.: Łapszankę, Czorsztyn, Sromowce Wyżne, Wysoki Wierch i Osturnię, a także fotospoty nieznane, w których razem z aparatem często odpoczywam na łąkach, gapiąc się w piękne pejzaże.

Spisz
Spisz

Warsztaty fotograficzne w Pieninach i na Spiszu to nie tylko wspólne plenery. To także ogromna dawka wiedzy. Podczas wyjazdu podzielimy się z Wami swoim doświadczeniem i umiejętnościami w różnej formie. Weźmiecie udział w warsztatach z obróbki w programach Photoshop i Lightroom oraz planowania wyjazdów fotograficznych. Zaprezentujemy Wam w formie konwersatorium, w jaki sposób możecie zacząć prezentować swoje prace i podróżnicze historie przed realną publicznością oraz jak zacząć nawiązywać współprace z partnerami.

W ramach prelekcji zabierzemy Was do krain, gdzie organizujemy wyprawy fotograficzne, w których sami możecie wziąć udział. Ponadto zaprezentujemy kierunki dla nas szczególne: SzwajcariaWyspy OwczeIslandiaNorwegia… to tylko niektóre z miejsc, do których będziemy podróżować wspólnie na ekranie.

Warsztaty fotograficzne w Pieninach i na Spiszu

Gośćmi specjalnymi podczas warsztatu fotograficznego w Pieninach i na Spiszu będzie Ola i Bartek z Warsztatu Przygód, którzy zdalnie będą łączyć się z nami ze swojej podróży po… Azji busem! Porozmawiamy z nimi o pełnoetatowej organizacji wyjazdów oraz wyzwaniach, jakie czekają podczas przemierzania Bliskiego Wschodu i Azji Centralnej samochodem.

Warsztaty fotograficzne w Pieninach i na Spiszu
Warsztaty fotograficzne w Pieninach i na Spiszu

Naszą bazą będzie zabytkowy dom znajdujący się w sielskiej wiosce Osturnia tuż obok popularnych punktów widokowych. Do dyspozycji mamy całą chatkę, która zbudowana i wykończona jest w tradycyjnym stylu mieszkających tu na przestrzeni wieków karpackich górali – Rusinów. W obiekcie znajduje się w pełni wyposażona kuchnia oraz przestrzeń wspólna. Podczas wyprawy jesteśmy zakwaterowani w pokojach 2- oraz 4-osobowych. W piątek 10 maja zjemy wyśmienitą kolację w restauracji Schronisko Bukowina. Smakowym uniesieniom będzie towarzyszyć góralska muzyka na żywo.

Partnerzy warsztatów fotograficznych w Pieninach i na Spiszu: Ambasada Szwajcarii w Warszawie / Narodowa Organizacja Turystyczna Szwajcarii – Switzerland Tourism, Sigma Polska, Marumi Polska, restauracja Schronisko Bukowina.

Warsztaty fotograficzne w Pieninach i na Spiszu
Warsztaty fotograficzne w Pieninach i na Spiszu
Pieniny

Zasady udziału w warsztacie fotograficzno-podróżniczym w Pieninach i na Spiszu

Koszt udziału w warsztacie fotograficznym i podróżniczym w Pieninach i na Spiszu: 1 500 PLN.

Liczba uczestników: 8 osób.

Cena zawiera:

• Plenerowy warsztat z fotografii krajobrazu oraz indywidualną konsultację;
• Warsztaty z obróbki  fotograficznej, przygotowania do plenerów, zawierania współprac z partnerami i inne,
• 3 noclegi w tradycyjnej chacie góralskiej w Osturni na Słowacji (zakwaterowanie w pokojach 2- i 4-osobowych);
• Piątkową kolację przy tradycyjnej muzyce na żywo w restauracji „Schronisko Bukowina”;
• Ubezpieczenie podróżne;
• Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
• Możliwość darmowego testowania obiektywów od naszego partnera – Sigmy, które w miarę dostępności będą dopasowane do preferencji uczestników.

Cena nie zawiera:

• Dojazdu do Osturni, parkingów przy atrakcjach i kosztów paliwa na miejscu – do miejscówek znajdujących się niedużej odległości od miejsca noclegu docieramy własnymi samochodami lub zrzucamy się na paliwo;
Razem z Julią startujemy z Krakowa (ja) i Katowic (Jula), więc chętnie zgarniemy Was do miejsca docelowego 🙂
• Wyżywienia na miejscu oprócz piątkowej kolacji w Schronisku Bukowina (preferujemy wspólne gotowanie w naszej kuchni – posiłków z widokiem na góry nigdy dość!);
• Innych kosztów niewymienionych w poprzednim punkcie.

Warsztaty fotograficzne w Pieninach i na Spiszu

Uczestnicy otrzymają dostęp do warsztatowej grupy na Facebooku, gdzie na bieżąco dzielimy się wskazówkami oraz poradami dotyczącymi fotografii i podróży, a także prowadzimy luźne dyskusje – chcemy, aby nasz wyjazd był w pełni kumpelski i pozbawiony formalnych barier.

Szczegółowy program warsztatów fotograficznych w Pieninach i na Spiszu, który otrzymają uczestnicy jest wypełniony zachwycającymi lokalizacjami i ciekawymi kursami. Będziemy realizować je zależnie od warunków pogodowych.

Prowadzący warsztaty fotograficzne i organizatorzy wypraw

Patryk Biegański, Julia Pylak

Julia Pylak i Patryk Biegański to doświadczeni fotografowie, którzy przemierzając różne zakątki świata chwytają w kadry wyjątkowe momenty i krajobrazy. Nie da się ukryć, że ciężko usiedzieć nam w jednym miejscu, a pasja, miłość wręcz do podróży i tworzenia zaprowadziła nas już w wiele nieoczywistych miejsc. Postanowiliśmy wspólnie pokazywać Wam najpiękniejsze obszary świata i przekazywać wiedzę fotograficzną, którą nabyliśmy na przestrzeni lat. Nasze działania docenili między innymi: Sony, Nikon, Sigma, Marumi, Switzerland Tourism, Mapify, GoVilnius, Nomadict, National Geographic oraz wiele innych.


Warsztaty fotograficzne w Pieninach i na Spiszu organizujemy razem z naszymi przyjaciółmi – Olą i Bartkiem z biura podróży
Warsztat Przygód, autorami bloga podróżniczego The Vagabond.

Partnerami fotowypraw i warsztatów fotograficznych w Pieninach i na Spiszu są marki Sigma oraz Marumi.

Zapraszamy do wspólnej podróży!

Zgłoszenia i pytania prosimy wysyłać poprzez załączony poniżej formularz.