Szkocja – wyprawa fotograficzna: maj/czerwiec 2025

Wyprawa fotograficzna

Szkocja

maj/czerwiec 2025

Szkocja to prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Region, gdzie to natura jest prawdziwą królową malującą krajobrazy o niezrównanej urodzie i majestatycznej potędze. Tutaj, gdzie góry spotykają się z morzem, a pagórki przecinają szerokie doliny, każdy krok otworzy przed nami nową panoramę zachwycających widoków. Dodatkowo, występujące tu tajemnicze głazy i kamienne kręgi, pobudzą nieco nasza wyobraźnię, przypominając o bogatej historii tych ziem. Fotograficzna wyprawa do Szkocji to 7 intensywnych dni, podczas których poznamy krainę niezwykłych kontrastów i mistycznego piękna!

Wyprawa fotograficzna do Szkocji, fotowyprawa Szkocja, wycieczka do Szkocji

Wyprawa do Szkocji to wyjazd fotograficzny i przygodowy. Nie jest to typowy wyjazd turystyczny all inclusive, w którym będziemy kolejno “zaliczać” topowe atrakcje. Jedziemy w kumpelskiej atmosferze i kameralnej grupie nastawionej na piękne widoki i aktywny wypoczynek. Wybieramy te najbardziej fotogeniczne miejsca i niespiesznie będziemy je eksplorować. W zależności od warunków pogodowych będziemy wstawali wcześnie i kładli się późno spać, aby uchwycić w kadrach wschody i zachody słońca.

Wyprawa fotograficzna do Szkocji, fotowyprawa Szkocja, wycieczka do Szkocji

Nie martw się, nie musisz mieć pojęcia o fotografii ani posiadać specjalistycznego sprzętu – wystarczy nawet telefon – najważniejsze są chęci! Wspólnie poćwiczymy fotografię krajobrazu, wytłumaczymy podstawy dobrej kompozycji i wymienimy się doświadczeniami. A jeżeli nawet nie masz chęci na naukę fotografii to i tak przywieziesz z wyprawy do Szkocji niesamowitą pamiątkę w postaci zdjęć, które my zrobimy Tobie.

Wyprawa fotograficzna do Szkocji, fotowyprawa Szkocja, wycieczka do Szkocji
Szkocja

Podczas tej wyprawy skupimy się głównie na rejonach Glencoe, Isle of Skye i Highland. Na miejscu czekają na nas jedne z najpiękniejszych scenerii Szkocji, m.in. kultowy i dobrze znany z Harrego Pottera wiadukt Glenfinnan, mistyczne ruiny zamków (m.in. Eilean Donan, Stalker, Dunvegan), krystalicznie czyste jeziora (m.in. Loch Ness, Loch Glass, Lochan Urr), unikatowe formacje skalne (m.in. Old Man of Storr, Quiraing, The Three Sisters) i malownicze góry (m.in. Ben Nevis, Blà Bheinn, Buachaille Etive Mor), fascynujące poszarpane wybrzeża, cudowne wodospady oraz wiele innych! Dotrzemy również na Szkockie Wyżyny, wśród których rozciągają się rozległe obszary bagienne i tereny niskiej roślinności, tzw. moors, gdzie ukrywają się rzadkie gatunki ptaków i innych zwierząt. Przygotuj się na niezapomnianą przygodę w Szkocji, którą zapamiętasz na całe życie!

Podczas fotograficznej wyprawy do Szkocji będziemy ćwiczyć fotografię w praktyce w trakcie plenerów. Nie zabraknie również bloku teoretycznego. Przybliżymy uczestnikom podstawy i zaawansowane techniki fotografii krajobrazowej oraz zasady przygotowania do fotografowania w terenie.

Szkocja

Wszelkie informacje dotyczące tego, co zabrać ze sobą na wyprawę fotograficzną do Szkocji uczestnicy otrzymają w specjalnie przygotowanym miniprzewodniku na fotowyprawę.

Po powrocie z foto wycieczki do Szkocji oferujemy zdalne konsultacje związane z obróbką zdjęć pozyskanych podczas wspólnych plenerów w dogodnych terminach.

Wyprawa fotograficzna do Szkocji, fotowyprawa Szkocja, wycieczka do Szkocji
Szkocja

Podczas fotograficznej wyprawy do Szkocji będziemy nocować w pensjonatach i chatach, które nawiązują charakterem do tradycyjnej szkockiej architektury. W niektórych obiektach będziemy mieli do dyspozycji części wspólne oraz wyposażone kuchnie.

Zasady udziału w wyprawie fotograficznej do Szkocji

Koszt udziału w naszej 7-dniowej fotowyprawie do Szkocji: szczegóły niebawem.

Liczba uczestników: 8 osób.

Cena zawiera:

• Elementy plenerowego warsztatu z fotografii krajobrazu: dziennej i nocnej oraz indywidualną konsultację, w tym konsultację obróbkową w formie indywidualnego warsztatu zdalnego po powrocie;
• 6 noclegów w chatkach i pensjonatach;
• Odbiór z lotniska oraz transport autami podczas całej wyprawy;
• Koszt paliwa oraz opłaty drogowe;
• Opłaty za parkingi pod atrakcjami;
• Ubezpieczenie podróżne;
• Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
• Możliwość darmowego testowania obiektywów od naszego partnera – Sigmy, które w miarę dostępności będą dopasowane do preferencji uczestników.

Cena nie zawiera:

• Biletów lotniczych.
• Wyżywienia na miejscu (preferujemy wspólne gotowanie w obiektach z dostępną kuchnią – posiłków z widokiem na góry nigdy dość!).
• Innych kosztów niewymienionych w poprzednim punkcie.

Szkocja

Uczestnicy otrzymają dostęp do warsztatowej grupy na Facebooku, gdzie na bieżąco dzielimy się wskazówkami oraz poradami dotyczącymi przylotu do Szkocji, ekwipunkiem potrzebnym na fotowyprawę, a także prowadzimy luźne dyskusje – chcemy, aby nasz wyjazd był w pełni kumpelski i pozbawiony formalnych barier.

Szczegółowy program wyprawy fotograficznej do Szkocji, który otrzymają uczestnicy jest wypełniony zachwycającymi lokalizacjami i pejzażami. Będziemy odwiedzać je zależnie od warunków pogodowych i stopnia bezpieczeństwa.

Prowadzący warsztaty fotograficzne i organizatorzy wyprawy

Patryk Biegański, Julia Pylak

Julia Pylak i Patryk Biegański to doświadczeni fotografowie, którzy przemierzając różne zakątki świata chwytają w kadry wyjątkowe momenty i krajobrazy. Nie da się ukryć, że ciężko usiedzieć nam w jednym miejscu, a pasja, miłość wręcz do podróży i tworzenia zaprowadziła nas już w wiele nieoczywistych miejsc. Postanowiliśmy wspólnie pokazywać Wam najpiękniejsze obszary świata i przekazywać wiedzę fotograficzną, którą nabyliśmy na przestrzeni lat. Nasze działania docenili między innymi: Sony, Nikon, Sigma, Marumi, Switzerland Tourism, Mapify, GoVilnius, Nomadict, National Geographic oraz wiele innych.


Fotowyprawę do Szkocji organizujemy razem z naszymi przyjaciółmi – Olą i Bartkiem z biura podróży
Warsztat Przygód, autorami bloga podróżniczego The Vagabond.

Partnerami fotowyprawy i warsztatów fotograficznych w Szkocji są marki Sigma oraz Marumi.

Zapraszamy do wspólnej podróży!

Zgłoszenia i pytania prosimy wysyłać poprzez załączony poniżej formularz.