Zimowa Islandia – fotowyprawa: jaskinia lodowcowa i zorza polarna

Fotowyprawa i warsztaty fotograficzne

Zimowa Islandia

jaskinia lodowcowa i zorza polarna

luty/marzec 2025 – TBA
Liczba wolnych miejsc w grupie: 4

Położona w północnej części Atlantyku Islandia to kraina niezwykłości. Odpowiednim czasem na odkrywanie jej piękna jest właściwie każda pora roku, choć to właśnie zimą Islandia prezentuje swoje najbadziej wyjątkowe oblicze. Zima na Islandii to bowiem czas zórz polarnych, które wędrują malowniczo po północnym niebie, pożółkłych traw, śniegu i niskiego słońca, które na dość krótki czas wschodzi nad horyzont, oblewając krajobraz ciepłym światłem. Zimowe miesiące to także wspaniała okazja do odwiedzenia jaskiń lodowcowych, a te będą głównym punktem, na którym skupi się nasza zimowa wyprawa fotograficzna na Islandię w lutym/marcu  2025 roku.

Podczas zimowej fotowyprawy na Islandię wyruszymy do wnętrza lodowca Vatnajökull – największego pod względem objętości lodowca Europy. W trakcie kilkugodzinnej prywatnej wycieczki z przewodnikiem, którą rozpoczniemy o świcie, będziemy mogli eksplorować w głuchej ciszy lodowe labirynty. Odkrywanie zakamarków jaskiń lodowcowych na Islandii to niemal mistyczne doświadczenie. Odcienie błękitów i struktury lodu wprawiają w zachwyt oraz osłupienie i są jednocześnie wyśmienitymi miejscami do fotografowania.

Zima na Islandii to również ogromna szansa na podziwianie zorzy polarnej. Będziemy polować na światła północy w najbardziej ikonicznych miejscach południowego wybrzeża, a jeśli czas pozwoli – również przy atrakcjach Złotego Kręgu. Nasza zimowa wycieczka na Islandię będzie mieć charakter fotograficzny i to właśnie fotografia będzie jej motywem przewodnim. Poranki i zachody słońca, nocne plenery zorzowe oraz spektakularne jaskinie lodowcowe będą idealnymi okazjami do uwieczniania natury, a także rozwoju umiejętności i nauki fotografii pod okiem dwóch profesjonalnych fotografów i pilotów wyprawy – Julii Pylak i Patryka Biegańskiego.

Program zimowej wyprawy fotograficznej na Islandię jest dostosowany więc do oczekiwań wszystkich, którzy chcą w pełni wykorzystać podróż, aby przywieźć z niej piękne i niebanalne zdjęcia. Będziemy realizować go w zależności od warunków pogodowych, wyciskając tę lodową cytrynę do możliwie ostatniej kropli. W trakcie 5-dniowego pleneru odwiedzimy najpopularniejsze punkty południa, takie jak wodospady Skogafoss, Seljalandsfoss i Kvernufoss, lagunę lodowcową Jökulsárlón i plażę Diamond Beach, Stokksnes, wąwóz Fjadrárgljúfur czy jedną z najpiękniejszych i najniebezpieczniejszych czarnych plaż na świecie – Reynisfjara. Jeżeli czas nam pozwoli, zobaczymy również Islandzkie klasyki przy Złotym Kręgu. A z kolei jeśli dopisze nam szczęście, nie zabraknie nocnych eskapad w poszukiwaniu zorzy polarnej!

Jaskinia lodowcowa na Islandii, fot. Julia Pylak

Oczywiście główną atrakcją wyjazdu fotograficznego na Islandię zimą będzie odwiedzenie niesamowitej jaskinii lodowcowej. Wspólnie odkryjemy urokliwe zakamarki lodowego labiryntu i zahipnotyzujemy się oszałamiającymi formacjami lodu z naszym doświadczonym lokalnym przewodnikiem. Wspólnie będziemy rozwijać umiejętności fotograficzne w terenie, dzielić się doświadczeniami oraz praktycznymi wskazówkami.

Nie zabraknie również bloku teoretycznego – podczas warsztatów fotograficznych na Islandii przybliżymy uczestnikom podstawy fotografii krajobrazowej, z dużym naciskiem na fotografię nocną i pracę w słabszym świetle jaskini lodowcowej. Poćwiczymy też praktycznie przygotowanie do wyjścia w teren.

Jaskinia lodowcowa na Islandii, fot. Julia Pylak
Jaskinia lodowcowa na Islandii, fot. Julia Pylak

Zima na Islandii, oprócz licznych zachwytów związanych z fenomenem tutejszej przyrody oraz możliwością obserwacji zorzy polarnej to również czas, w którym możemy poczuć prawdziwy chłód północy. Z tego względu do wyprawy należy się dobrze przygotować. Wszelkie informacje dotyczące tego, co zabrać ze sobą na zimowe warsztaty fotograficzne na Islandii uczestnicy otrzymają w specjalnie przygotowanym miniprzewodniku na naszą fotowyprawę.

Po powrocie z zimowej wyprawy na Islandię oferujemy zdalne konsultacje związane z obróbką zdjęć pozyskanych podczas wspólnych plenerów w dogodnych terminach.

Islandia jesienią - fotowyprawa, wyprawa fotograficzna na Islandię
Islandia jesienią - fotowyprawa, wyprawa fotograficzna na Islandię
Islandia jesienią - fotowyprawa, wyprawa fotograficzna na Islandię

Zasady udziału w fotowyprawie i warsztatach fotograficznych na Senji

Koszt udziału w zimowej wyprawie fotograficznej na Islandię: szczegóły wkrótce (dla osób jadących z nami drugi raz – zniżka 100 PLN, dla osób jadących trzeci raz – 300 PLN).

Maksymalna liczba uczestników to 8 osób.

Cena zawiera:

 • Całodniową wycieczkę do jaskinii lodowcowej z prywatnym przewodnikiem. Spędzimy w jaskini sporą cześć dnia, a nie tylko 45 min, jak w przypadku większości tego typu wycieczek! ⚠️ Pogoda na Islandii zimą jest nieprzewidywalna. Może sie zdarzyć, ze atrakcja zostanie zamknięta. W przypadku odwolania ze względów bezpieczeństwa wycieczki do jaskinii przez przewodnika, zwracana będzie kwota należna za tę wycieczkę, a my obierzemy plan alternatywny;
 • 4 noclegi w pensjonatach/hotelach;
 • Wynajem samochódów 4×4 na miejscu wraz z pełnym ich ubezpieczeniem oraz paliwem;
 • Wszystkie opłaty za parkingi oraz wjazd do głównych atrakcji;
 • Ubezpieczenie podróżne TU Europa Travel Standard: Koszty Leczenia 30000 EUR, Koszty Ratownictwa 5000 EUR, NNW 3000 EUR, bagaż 300 EUR;
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
 • Elementy plenerowego warsztatu z fotografii krajobrazu: dziennej i nocnej oraz indywidualną konsultację, w tym konsultację obróbkową w formie indywidualnego warsztatu zdalnego po powrocie;
 • Możliwość darmowego testowania obiektywów od naszego partnera – Sigma, które w miarę dostępności będą dopasowane do preferencji uczestników.

Cena nie zawiera:

 • Biletów lotniczych (pomagamy w wyszukaniu najlepszych połączeń);
 • Wyżywienia na miejscu z wyjątkiem śniadań;
 • Innych kosztów niewymienionych w poprzednim punkcie.

Uczestnicy otrzymają dostęp do warsztatowej grupy na Facebooku, gdzie na bieżąco dzielimy się wskazówkami oraz poradami dotyczącymi przylotu na Islandię, ekwipunkiem potrzebnym na zimową fotowyprawę, a także prowadzimy luźne dyskusje – chcemy, aby nasz wyjazd był w pełni kumpelski i pozbawiony formalnych barier.

Szczegółowy program zimowej wyprawy fotograficznej na Islandię z elementami warsztatów fotograficznych, który otrzymają uczestnicy jest wypełniony zachwycającymi lokalizacjami i pejzażami. Będziemy odwiedzać je zależnie od warunków pogodowych i stopnia bezpieczeństwa. W końcu to daleka, surowa i dzika północ!

Prowadzący warsztaty fotograficzne i organizatorzy wyprawy

Patryk Biegański, Julia Pylak

Julia Pylak i Patryk Biegański to doświadczeni fotografowie, którzy przemierzając różne zakątki świata chwytają w kadry wyjątkowe momenty i krajobrazy. Nie da się ukryć, że ciężko usiedzieć nam w jednym miejscu, a pasja, miłość wręcz do podróży i tworzenia zaprowadziła nas już w wiele nieoczywistych miejsc. Postanowiliśmy wspólnie pokazywać Wam najpiękniejsze obszary świata i przekazywać wiedzę fotograficzną, którą nabyliśmy na przestrzeni lat. Nasze działania docenili między innymi: Sony, Nikon, Sigma, Marumi, Switzerland Tourism, Mapify, GoVilnius, National Geographic oraz wiele innych.


Fotowyprawę na Islandię organizujemy razem z naszymi przyjaciółmi – Olą i Bartkiem z biura podróży
Warsztat Przygód, autorami bloga podróżniczego The Vagabond.

Partnerami fotowyprawy i warsztatów fotograficznych na Islandii są marki Sigma oraz Marumi.

Zapraszamy do wspólnej podróży!

Zgłoszenia i pytania prosimy wysyłać poprzez załączony poniżej formularz.