Fotowyprawa na Senję – marzec 2023

Fotowyprawa i warsztaty fotograficzne

Senja, Norwegia

15.03 – 20.03.2023

– BRAK MIEJSC NA MARCOWY TERMIN –

Daleka północ Europy to kraina nieoczywistości i zachwytów. Surowe krajobrazy oraz stosunkowa pustka potrafią potężnie oczarować każdego, kto doznaje zaszczytu podziwiania tego obszaru. Jednym z najpiękniejszych miejsc w Skandynawii jest położona na północy Norwegii wyspa Senja.
Charakteryzuje się ona zapierającymi dech w piersiach elementami krajobrazu ukształtowanego przez potężne siły lądolodu, lodowców i oceanu. Nasza fotowyprawa na Senję to wyjątkowa szansa na poznanie najpiękniejszych miejsc wyspy i niezapomnianą przygodę.

Podczas fotowyprawy na Senję odwiedzimy najbardziej wyjątkowe spoty fotograficzne, wśród których zdecydowanie warto wymienić ikoniczną skałę Segla, panoramę Zębów Diabła z punktu Tungeneset, widowiskową przełęcz między szczytami Barden i Daven z panoramą Ørnfjorden, a także inne fragmenty cudownego zachodniego wybrzeża wyspy, które usiane jest piaszczystymi i skalistymi plażami, fotogenicznymi górami oraz skałami nieustannie przyjmującymi na siebie uderzenia atlantyckich fal.

Zima na Senji to również ogromna szansa na podziwianie zorzy polarnej. Ośnieżony krajobraz w spektakularny sposób podkreśla wijące się na niebie światła północy. To właśnie Senja uważana jest za jedno z najlepszych miejsc do fotografowania tego zjawiska.

Wyprawa na Senję jest wyjazdem fotograficznym, dlatego w zależności od warunków pogodowych będziemy wstawali wcześnie, aby uchwycić w kadrach wschody słońca, przemierzali wyspę, by dotrzeć do ikonicznych miejsc na zachody słońca. W trakcie tych 6 intensywnych dni odwiedzimy najpiękniejsze miejsca na wyspie, które podczas poprzednich wizyt dosłownie rozłożyły nas swoim pięknem na łopatki. Wspólnie będziemy rozwijać nasze umiejętności fotograficzne w terenie, dzielić się doświadczeniami oraz praktycznymi wskazówkami. Nocami będziemy wędrować w celu poszukiwania zorzy polarnej, która z dużym prawdopodobieństwem może tańczyć nad niebem Arktyki.

Nie zabraknie również bloku teoretycznego – podczas warsztatów fotograficznych na Senji przybliżymy uczestnikom podstawy fotografii krajobrazowej, z dużym naciskiem na fotografię nocną oraz przygotowanie do wyjścia w teren.

Wyprawa na Senję, warsztaty fotograficzne, Senja

Zima na Senji, oprócz licznych zachwytów związanych z fenomenem tutejszej przyrody oraz możliwością obserwacji zorzy polarnej to również czas, w którym możemy poczuć prawdziwy chłód północy. Z tego względu do wyprawy należy się dobrze przygotować. Wszelkie informacje dotyczące tego, co zabrać ze sobą na warsztaty fotograficzne na Senji uczestnicy otrzymają w specjalnie przygotowanym miniprzewodniku na fotowyprawę.

Po powrocie z wycieczki na Senję oferujemy zdalne konsultacje związane z obróbką zdjęć pozyskanych podczas wspólnych plenerów w dogodnych terminach.

Tym razem naszą bazą będzie wioska Laukvik znajdująca się nieopodal miejscowości Botnhamn, a konkretnie dwa domki utrzymane w stylu skandynawskiej północy. Zlokalizowane są one nad brzegiem fiordu, nieopodal piaszczystych plaż. Będziemy mieszkać w pokojach 2-osobowych z dowolną konfiguracją łóżek. Z okien chatek będziemy mogli oglądać majestatyczną okolicę, szczęśliwym trafem także mieszkańców tego wyjątkowego obszaru – foki, orły, a może i również… wieloryby!

W obiektach znajdują się w pełni wyposażone kuchnie, przestrzeń wspólna, taras z widokami, a także sauna i jacuzzi – dostępne za dodatkową opłatą.

Wyprawa na Senję, warsztaty fotograficzne, Senja

Zasady udziału w fotowyprawie i warsztatach fotograficznych na Senji

Koszt udziału w naszym polarnym 6-dniowym fotowarsztacie to 4300 zł.
Maksymalna liczba uczestników to 8 osób.

Cena zawiera:

• Plenerowe warsztaty z fotografii krajobrazu: dziennej i nocnej oraz indywidualną konsultację, w tym konsultację obróbkową w formie indywidualnego warsztatu zdalnego po powrocie.
• 5 noclegów w domku i apartamencie w Laukvik.
• Przejazdy na miejscu wraz z kosztami paliwa.
Spotykamy się na lotnisku w Tromso 15 marca w godzinach przylotu ostatnich uczestników, skąd wspólnie udajemy się na Senję.
• Ubezpieczenie podróżne.
• Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
• Możliwość darmowego testowania obiektywów od naszego partnera – Sigmy, które w miarę dostępności będą dopasowane do preferencji uczestników.

Cena nie zawiera:

• Biletów lotniczych.
• Wyżywienia na miejscu (preferujemy wspólne gotowanie w naszej polarnej kuchni – posiłków z widokiem na góry i ocean nigdy dość!).
• Innych kosztów niewymienionych w poprzednim punkcie.

Uczestnicy otrzymają dostęp do warsztatowej grupy na Facebooku, gdzie na bieżąco dzielimy się wskazówkami oraz poradami dotyczącymi przylotu do Tromso, ekwipunkiem potrzebnym na fotowyprawę, a także prowadzimy luźne dyskusje – chcemy, aby nasz wyjazd był w pełni kumpelski i pozbawiony formalnych barier.

Szczegółowy program wyjazdu i warsztatów fotograficznych na Senję, który otrzymają uczestnicy jest wypełniony zachwycającymi lokalizacjami i pejzażami. Będziemy odwiedzać je zależnie od warunków pogodowych i stopnia bezpieczeństwa. W końcu to daleka, surowa i dzika północ!

Prowadzący warsztaty fotograficzne i organizatorzy wyprawy

Patryk Biegański, Julia Pylak

Julia Pylak i Patryk Biegański to doświadczeni fotografowie, którzy przemierzając różne zakątki świata chwytają w kadry wyjątkowe momenty i krajobrazy. Nie da się ukryć, że ciężko usiedzieć nam w jednym miejscu, a pasja, miłość wręcz do podróży i tworzenia zaprowadziła nas już w wiele nieoczywistych miejsc. Postanowiliśmy wspólnie pokazywać Wam najpiękniejsze obszary świata i przekazywać wiedzę fotograficzną, którą nabyliśmy na przestrzeni lat. Nasze działania docenili między innymi: Sony, Nikon, Sigma, Marumi, Switzerland Tourism, Mapify, GoVilnius, National Geographic oraz wiele innych.


Fotowyprawę na Senję organizujemy razem z naszymi przyjaciółmi – Olą i Bartkiem z biura podróży
Warsztat Przygód, autorami bloga podróżniczego The Vagabong.


Partnerami fotowyprawy i warsztatów fotograficznych na Senji są marki Sigma oraz Marumi.

Zapraszamy do wspólnej podróży!

Zgłoszenia i pytania prosimy wysyłać poprzez załączony poniżej formularz.